• Witamy w Układance

    • 02.04.2024
    • W zakładce "Rekrutacja" znajduje się lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola Układanka. 

     Prosimy Rodziców dzieci zakwalifikowanych, aby złożyli w dniach 02.04.2024 do 11.04.2024 do godziny 15.00 potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola.

     UWAGA! Niepotwierdzenie woli skutkuje usunięciem dziecka z listy dzieci zakwalifikowanych i tym samym rezygnację z miejsca!!!

    • Kolejne sukcesy naszych nauczycieli

    • 29.02.2024
    • Sukcesy naszych nauczycieli

     Z ogromną radością informujemy, że nasze przedszkole coraz aktywniej uczestniczy w projektach eTwinning. Pod kierunkiem Agnieszki Czekajło, naszej nauczycielki i ambasadorki programu eTwinning, kadra naszego przedszkola systematycznie doskonali swoje umiejętności podczas regionalnych, krajowych oraz międzynarodowych seminariów kontaktowych.

     Podczas tych wydarzeń nauczycielki nie tylko uczą się prowadzenia projektów edukacyjnych eTwinning, lecz także nawiązują nowe partnerstwa i poszerzają swoje umiejętności w zakresie narzędzi TIK, które wzbogacają zajęcia przedszkolne- projektowe.

     Ponadto, z ogromną radością chcemy podzielić się sukcesem naszej nauczycielki, Pani Agnieszki Czekajło! Jest nie tylko wzorem pasji i zaangażowania w naszym przedszkolu, lecz także osiągnęła wyjątkowy sukces poza jego murami.

     Pani Agnieszka została współautorką najnowszej publikacji Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, "Edukacja Przedszkolna z Programem eTwinning". To dla niej kamień milowy w karierze, a także zaszczyt dla naszej placówki.

     Publikacja w całości poświęcona jest nowoczesnym metodom edukacyjnym, projektom i technologiom informacyjno-komunikacyjnym w pracy z najmłodszymi uczniami. Rozdział autorstwa Pani Agnieszki skupia się na Zintegrowanym Kształceniu Przedmiotowo Językowym oraz Nauczaniu Narracyjnym NPL.

     Zachęcamy serdecznie do lektury tego cennego materiału, który może być inspiracją dla wszystkich zainteresowanych nowatorską edukacją przedszkolną. Publikacja jest dostępna online pod adresem: Edukacja przedszkolna z programem eTwinning by Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Issuu

     Raz jeszcze gratulujemy Pani Agnieszce tego wyjątkowego osiągnięcia i dziękujemy jej za nieustanne zaangażowanie oraz inspirację, którą przynosi naszej społeczności przedszkolnej!

    • Projekt "Alfabetyzacja dwujęzyczna uczniów uczących się języka" angielskiego

    • 20.02.2024
    • Z przyjemnością informujemy, że dzieci z grupy Biedronki aktywnie uczestniczą w prestiżowym projekcie badawczym pt. Biliteracy Approaches Supporting EFL Learners - Alfabetyzacja dwujęzyczna uczniów uczących się języka angielskiego. Nasze przedszkole ma zaszczyt być jednym z partnerów tego innowacyjnego przedsięwzięcia.


     O Projekcie:
     Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem naszej placówki oraz renomowanych instytucji naukowych: Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW, Wrocław - reprezentowanego przez dr Barbarę Muszyńską oraz Texas Woman’s University, Stany Zjednoczone - pod kierownictwem prof. Mary Amanda Stewart. Trwa od października 2023 do lutego 2024 roku.


     Cel Projektu:
     Nadrzędnym celem projektu jest wprowadzenie elementów kształcenia dwujęzycznego wśród dzieci uczących się języka angielskiego poprzez współtworzenie historii z ich życia, co jest kluczowe dla rozwoju kompetencji językowych i kulturowych.


     Zaangażowanie Nauczycieli:
     Pani Agnieszka Czekajło, bierze czynny udział w sesjach doskonalenia zawodowego oraz w grupach fokusowych, dzieląc się swoim doświadczeniem z innymi pedagogami. Jest to kolejny projekt międzynarodowy Pani Agnieszki Czekajło. W zeszłym roku szkolnym Pani Czekajło uczestniczyła w projekcie Erasmus+ TEACUP Teacher Culture Pluri wraz z badaczami i nauczycielami z Polski, Hiszpanii, Niemiec, Węgier oraz Stanów Zjednoczonych. Jest również współautorką artykułu dotyczącego tego projektu pt. Activating Plurilingual and Pluricultural Repertoires in English Language (pre)Primary Grades in Poland for Better School
     Integration 1 . Pani Czekajło zaprezentowała swoje działania edukacyjne we wrześniu 2022 podczas międzynarodowej konferencji w Bremen, w Niemczech oraz podczas konferencji krajowej, zorganizowanej przez Uniwersytet Dolnośląski DSW we wrześniu 2023.


     Duma z Udziału:
     Jesteśmy niezmiernie dumni z zaangażowania naszych dzieci z grupy Biedronki w działania związane z projektem. Ich entuzjazm oraz radość z uczestnictwa stanowią dla nas ogromne źródło satysfakcji i motywacji.


     Podziękowanie:
     Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom oraz instytucjom za możliwość uczestnictwa w tak wartościowym przedsięwzięciu. Poniżej znajdą Państwo zdjęcia dokumentujące działania naszych zerówkowiczów podczas projektu Biliteracy Approaches Supporting EFL Learners. Zapraszamy do zapoznania się z nimi i śledzenia naszych działań na bieżąco.

      

    • REKRUTACJA

    • 15.02.2024
    • Po   dokładniejsze informacje, zapraszamy na naszą stronę, do zakładki Rekrutacja.

    • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    • 25.01.2024
    • Z okazji DNIA BABCI I DZIADKA wszystkim BABCIOM I DZIADKOM składamy najsereczniejsze życzenia zdrowia, radości i samych pięknych dni!!

      

     Wraz z dziećmi z wszystkich grup zapraszamy serdecznie na świętowanie tego wyjątkowego święta w przedszkolu UKŁADANKA

     Będą wiersze, tańce, śpiewanie i mnóstwo miłości krążącej w powietrzu. 

      

     Harmonogram imprez poszczególnych grup w mailach indywidualnych.

      

      

    • Biedronki- odznaka jakości

    • 17.01.2024
    • Biedronki - Odznaka Jakości

     Dzieci z Grupy Biedronek, pod opieką wychowawczyni Agnieszki Czekajło,

     która jednocześnie pełni rolę ambasadorki edukacyjnego programu
     eTwinning, odniosły niezwykły sukces na międzynarodowej scenie edukacyjnej.
     Zespół został uhonorowany prestiżową

     Europejską Odznaką Jakości za realizację innowacyjnego projektu 

     Buzzing in the Hive; (Co brzęczy w ulu?)


     Celem projektu było wprowadzenie dzieci w tajniki życia pszczół, a także
     zaznajomienie ich z technologią, taką jak robot Bee-Bot oraz  na uświadamianiu dzieciom znaczenia pszczół

     w ekosystemie oraz rozwijaniu ich umiejętności poznawczych, społecznych
     i językowych. 

     W projekcie brały udział dzieci nie tylko z Polski, ale także z Włoch.

     Współpraca międzynarodowa umożliwiła dzieciom 
     wymianę wiedzy na temat pszczół oraz naukę słownictwa w języku
     angielskim.

     Ogromne brawa dla dzieci z Grupy Biedronek oraz ich wychowawczyni Agnieszki Czekajło

      

     za ich zaangażowanie, ciekawość świata i zdolność do
     współpracy na międzynarodowej platformie eTwinning. Ich sukces jest zarówno
     inspiracją dla innych grup, jak i dowodem na to, że edukacja może być
     fascynującą przygodą pełną odkryć.

      

     Dziękujemy również Pasiece Rodzinnej Niedźwieckich z Siedlec,

     dzięki której dzieci mogły bliżej poznać życie pszczół.

      

    • Przerwa wakacyjna w Układance

    • 17.01.2024
    • Za oknem jeszcze śnieg i mróz, ale już można pomyśleć o wakacjach....

      

     W 2024 r. w UKŁADANCE przerwa wakacyjna :15 lipca- 02 sierpnia 2024

    • BAL KARNAWAŁOWY W UKŁADANCE

    • 17.01.2024
    • Drodzy Rodzice,  w dniu 08 lutego (czwartek) odbędzie się w Układance Bal Karnawałowy.

     Zapraszamy serdecznie.

     Przypominamy: weźcie dobry nastrój, zostawcie w domu wszystkie ostre i długie akcesoria. 

    • Biedronki w kolejnym międzynarodowym projekcie eTwinning

    • 04.12.2023
    • Cieszymy się ogromnie informując, że dzieci z naszej wspaniałej grupy Biedronek po raz kolejny biorą udział w międzynarodowym projekcie eTwinning. Partnerami w projekcie są dzieci z placówek przedszkolnych w Rumunii, Łotwy, Gruzji oraz Polski.  Tym razem w ramach projektu "Super Power Vegetables" skupiamy się na promowaniu zdrowego jedzenia, rozbudzaniu ciekawości naszych zerówkowiczów w zakresie warzyw i doskonaleniu umiejętności językowych.

     Naszym głównym celem jest zachęcenie dzieci do jedzenia warzyw, a jednocześnie przyswajanie języka angielskiego. Dzieci z pasją biorą udział w różnorodnych aktywnościach, które pomagają im odkrywać fascynujący świat warzyw.

     Rodzice naszych Biedronek również zaangażowali się w działania projektowe, wspierając i pomagając w realizacji zadań. Dziękujemy Wam serdecznie za Wasze zaangażowanie i wsparcie!

     W ramach projektu "Super Power Vegetables" będziemy się dzielić naszymi twórczymi dokonaniami oraz przepisem na pyszną zupę cebulową, która zawiera wiele zdrowych składników. Będziemy razem odkrywać tajemnice warzyw i rozwijać nasze umiejętności, ucząc się i bawiąc jednocześnie.

     Jesteśmy dumni z naszych małych uczestników projektu i z niecierpliwością oczekujemy na wszystkie fascynujące przygody, które nas jeszcze czekają. Biedronki, jesteście niesamowite!

     Wychowawczynie

     Agnieszka Czekajło

     Agnieszka Chrząszcz

     Link do przepisu na naszą zupę: https://www.youtube.com/watch?v=ZOIKhhsMRZA

    • Cykl otwartych spotkań edukacyjnych dla rodziców Edu-gadki

    • 19.03.2022
    • Zapraszamy na cykl otwartych spotkań edukacyjnych dla rodziców Edu-gadki mających na celu wsparcie rodziców w procesie wychowania dzieci.

     Spotkania edukacyjne będą odbywały się raz w miesiącu i każde z nich będzie poświęcone innemu tematowi z zakresu wychowania oraz komunikacji w rodzinie.

     Każde ze spotkań będzie miało swój stały schemat i podzielone będzie na dwie części, gdzie pierwsza część spotkania będzie wykładem, a druga poświęcona będzie ćwiczeniom, wymianie doświadczeń rodzicielskich oraz pomysłów na rozwiązanie czasami trudnych sytuacji rodzicielskich.

     Pierwsze spotkanie odbędzie się 26 marca 2022 r. w godzinach 9-12 w Świętej Katarzynie przy ul.Żernickiej 17 ( I piętro, sala 120) i poświęcone będzie tematowi ról w rodzinie.

     Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

  • Kontakty

   • Przedszkole Publiczne Układanka
   • 55-010 Święta Katarzyna, ul. Dąbrowskiego 3 Poland
   • 71 311 62 46
   • tel. 601 776 195 e-mail: dyrektor.katarzyna@gmail.com
   • tel. 601 776 185 e-mail: wicedyrektor.katarzyna@gmail.com
   • tel. 601 776 198 e-mail: katarzyna.intendent@gmail.com
   • tel. 575 722 157 e-mail: sekretariat.ukladanka@gmail.com
   • /PrzedszkoleUKLADANKA/SkrytkaESP
 • Galeria zdjęć

   brak danych