• Kolejne sukcesy naszych nauczycieli

    • 29.02.2024
    • Sukcesy naszych nauczycieli

     Z ogromną radością informujemy, że nasze przedszkole coraz aktywniej uczestniczy w projektach eTwinning. Pod kierunkiem Agnieszki Czekajło, naszej nauczycielki i ambasadorki programu eTwinning, kadra naszego przedszkola systematycznie doskonali swoje umiejętności podczas regionalnych, krajowych oraz międzynarodowych seminariów kontaktowych.

     Podczas tych wydarzeń nauczycielki nie tylko uczą się prowadzenia projektów edukacyjnych eTwinning, lecz także nawiązują nowe partnerstwa i poszerzają swoje umiejętności w zakresie narzędzi TIK, które wzbogacają zajęcia przedszkolne- projektowe.

     Ponadto, z ogromną radością chcemy podzielić się sukcesem naszej nauczycielki, Pani Agnieszki Czekajło! Jest nie tylko wzorem pasji i zaangażowania w naszym przedszkolu, lecz także osiągnęła wyjątkowy sukces poza jego murami.

     Pani Agnieszka została współautorką najnowszej publikacji Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, "Edukacja Przedszkolna z Programem eTwinning". To dla niej kamień milowy w karierze, a także zaszczyt dla naszej placówki.

     Publikacja w całości poświęcona jest nowoczesnym metodom edukacyjnym, projektom i technologiom informacyjno-komunikacyjnym w pracy z najmłodszymi uczniami. Rozdział autorstwa Pani Agnieszki skupia się na Zintegrowanym Kształceniu Przedmiotowo Językowym oraz Nauczaniu Narracyjnym NPL.

     Zachęcamy serdecznie do lektury tego cennego materiału, który może być inspiracją dla wszystkich zainteresowanych nowatorską edukacją przedszkolną. Publikacja jest dostępna online pod adresem: Edukacja przedszkolna z programem eTwinning by Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Issuu

     Raz jeszcze gratulujemy Pani Agnieszce tego wyjątkowego osiągnięcia i dziękujemy jej za nieustanne zaangażowanie oraz inspirację, którą przynosi naszej społeczności przedszkolnej!

    • Projekt "Alfabetyzacja dwujęzyczna uczniów uczących się języka" angielskiego

    • 20.02.2024
    • Z przyjemnością informujemy, że dzieci z grupy Biedronki aktywnie uczestniczą w prestiżowym projekcie badawczym pt. Biliteracy Approaches Supporting EFL Learners - Alfabetyzacja dwujęzyczna uczniów uczących się języka angielskiego. Nasze przedszkole ma zaszczyt być jednym z partnerów tego innowacyjnego przedsięwzięcia.


     O Projekcie:
     Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem naszej placówki oraz renomowanych instytucji naukowych: Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW, Wrocław - reprezentowanego przez dr Barbarę Muszyńską oraz Texas Woman’s University, Stany Zjednoczone - pod kierownictwem prof. Mary Amanda Stewart. Trwa od października 2023 do lutego 2024 roku.


     Cel Projektu:
     Nadrzędnym celem projektu jest wprowadzenie elementów kształcenia dwujęzycznego wśród dzieci uczących się języka angielskiego poprzez współtworzenie historii z ich życia, co jest kluczowe dla rozwoju kompetencji językowych i kulturowych.


     Zaangażowanie Nauczycieli:
     Pani Agnieszka Czekajło, bierze czynny udział w sesjach doskonalenia zawodowego oraz w grupach fokusowych, dzieląc się swoim doświadczeniem z innymi pedagogami. Jest to kolejny projekt międzynarodowy Pani Agnieszki Czekajło. W zeszłym roku szkolnym Pani Czekajło uczestniczyła w projekcie Erasmus+ TEACUP Teacher Culture Pluri wraz z badaczami i nauczycielami z Polski, Hiszpanii, Niemiec, Węgier oraz Stanów Zjednoczonych. Jest również współautorką artykułu dotyczącego tego projektu pt. Activating Plurilingual and Pluricultural Repertoires in English Language (pre)Primary Grades in Poland for Better School
     Integration 1 . Pani Czekajło zaprezentowała swoje działania edukacyjne we wrześniu 2022 podczas międzynarodowej konferencji w Bremen, w Niemczech oraz podczas konferencji krajowej, zorganizowanej przez Uniwersytet Dolnośląski DSW we wrześniu 2023.


     Duma z Udziału:
     Jesteśmy niezmiernie dumni z zaangażowania naszych dzieci z grupy Biedronki w działania związane z projektem. Ich entuzjazm oraz radość z uczestnictwa stanowią dla nas ogromne źródło satysfakcji i motywacji.


     Podziękowanie:
     Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom oraz instytucjom za możliwość uczestnictwa w tak wartościowym przedsięwzięciu. Poniżej znajdą Państwo zdjęcia dokumentujące działania naszych zerówkowiczów podczas projektu Biliteracy Approaches Supporting EFL Learners. Zapraszamy do zapoznania się z nimi i śledzenia naszych działań na bieżąco.

      

    • REKRUTACJA

    • 15.02.2024
    • Po   dokładniejsze informacje, zapraszamy na naszą stronę, do zakładki Rekrutacja.

   • Kontakty

    • Przedszkole Publiczne Układanka
    • 55-010 Święta Katarzyna, ul. Dąbrowskiego 3 Poland
    • 71 311 62 46
    • tel. 601 776 195 e-mail: dyrektor.katarzyna@gmail.com
    • tel. 601 776 185 e-mail: wicedyrektor.katarzyna@gmail.com
    • tel. 601 776 198 e-mail: katarzyna.intendent@gmail.com
    • tel. 575 722 157 e-mail: sekretariat.ukladanka@gmail.com
    • /PrzedszkoleUKLADANKA/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

    brak danych